
Zilele trecute, un spectacol supra-realist. Doi preşedinţi, cel al României şi cel al Turciei, erau în şantierul naval din Istanbul. Motivul aparent era lansarea la apă a unei corvete produse în Turcia însă destinate marinei militare româneşti. Spun că scena era supra-realistă pentru că nava nu este în stare de luptă şi nu va fi pentru luni bune, dacă nu pentru ani întregi. Îi lipsesc multe sisteme de arme, dintre care unele nu au fost nici măcar licitate.
Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro