
Ministrul interimar al Afacerilor Externe, Oana Ţoiu, a avut vineri o convorbire telefonică cu omologul său din Republica Islamică Iran, Abbas Araghchi. Discuţiile au vizat evoluţiile tensionate din Orientul Mijlociu, Memorandumul de Înţelegere semnat recent de România cu Statele Unite şi poziţia Bucureştiului bazată pe respectarea dreptului internaţional.
Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro