
Ministrul desemnat al Energiei, Bogdan Ivan - care a mai deţinut acest portofoliu, precum şi pe cel al Economiei -, a declarat luni, în faţa comisiilor parlamentare, că principalul scop al mandatului său este reducerea preţului energiei electrice, în condiţiile în care ponderea costului energiei în fiecare produs sau serviciu din România se situează între 8 şi 80%.
Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro