
Primul megawatt produs de noua centrală pe gaze de la Mintia a fost injectat în Sistemul Energetic Naţional (SEN), marcând un moment simbolic după aproximativ cinci ani de la oprirea fostei termocentrale pe cărbune.
Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro