Alexandru Rogobete (PSD), fost ministru al Sănătăţii, critică reforma din sistem: and #8222;Să formezi medici şi apoi să-i laşi şomeri nu este reformă and #8221;

28 iunie 2026

Deputatul PSD şi fostul ministru al Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a publicat un mesaj pe Facebook în care critică modul în care este înţeleasă and #8222;reforma and #8221; în sistemul medical, afirmând că a semnat peste 2.000 de diplome de medic specialist, dar mulţi dintre aceşti tineri au rămas şomeri din cauza blocării posturilor.

Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2023 InfoBursa

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro