AFP: Ministrul iranian de Externe ameninţă că orice amestec în gestionarea Strâmtorii Ormuz riscă să crească tensiunile, după trei zile de reluare a ostilităţilor

Ministrul iranian de Externe, Abbas Araghchi, a avertizat duminică că orice amestec în gestionarea de către Teheran a Strâmtorii Ormuz, în afara cadrului protocolului acordului semnat cu SUA la 17 iunie, riscă să crească tensiunile în regiune.

Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2023 InfoBursa

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro