
Gigantul petrolier saudit Saudi Aramco a reluat vineri încărcările de țiței din terminalul Ras Tanura, după o întrerupere de aproape patru luni, potrivit datelor privind traficul maritim. Reluarea exporturilor este considerată un semn important că fluxurile de petrol din Golful Persic încep să se normalizeze după conflictul dintre Iran, Statele Unite și Israel, transmite CNBC.
Informatie preluata din publicatia "Profit.ro" categoria Energie - citeste integral articolul "Exporturile din Golf revin treptat la normal: Aramco a reluat încărcările de petrol din terminalul Ras Tanura" - click aici
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro