
Campania de irigaţii din judeţul Buzău a debutat în acest an într-un ritm mai redus, în contextul precipitaţiilor abundente din primăvară, însă Agenţia Naţională de Îmbunătăţiri Funciare (ANIF) - Filiala Teritorială Buzău a încheiat deja contracte pentru irigarea unei suprafeţe totale de 33.000 de hectare şi pregăteşte investiţii în infrastructura de profil, potrivit datelor prezentate de instituţie.
Directorul Filialei Teritoriale de Îmbunătăţiri Funciare Buzău, Claudiu Cârpen, a declarat că activitatea de irigaţii a început efectiv la începutul lunii mai.
Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro