Elevii din Timişoara au cucerit Europa la robotică

22 iunie 2026

Echipa CyberMoon a Colegiului Naţional and #8222;Constantin Diaconovici Loga and #8221; din Timişoara, susţinută şi mentorată de Universitatea de Vest din Timişoara (UVT), a câştigat campionatul european de robotică FIRST Tech Challenge European Premier Event 2026, desfăşurat între la Eindhoven, în Ţările de Jos.

Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2023 InfoBursa

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro