Bogdan Ivan, la audieri: statul nu trebuie să vândă participaţii la companiile energetice strategice

22 iunie 2026

Ministrul desemnat al Energiei, Bogdan Ivan, a declarat luni, în cadrul audierilor parlamentare pentru învestirea Guvernului Veştea, că reducerea participaţiei statului în companiile strategice din energie nu reprezintă un interes pentru România.

Informatie preluata din publicatia "Bursa" - citeste integral articolul - click aici

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2023 InfoBursa

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro