
Un fost președinte al Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE), totodată ex-secretar de stat în Ministerul Energiei, trimis în judecată în urmă cu aproape 2 ani de Direcția Națională Anticorupție (DNA) cu acuzația penală că a deținut funcții de conducere la companii energetice private la mai puțin de 5 ani după ce le-a supravegheat și controlat instituțional din pozițiile deținute la ANRE și minister, a fost achitat în primă instanță, relevă datele Profit.ro.
Informatie preluata din publicatia "Profit.ro" categoria Energie - citeste integral articolul "Dosar penal: Ex-șef ANRE și secretar de stat la Energie, acuzat că a condus companii energetice private la mai puțin de 5 ani după ce le-a supravegheat instituțional - achitat în primă instanță" - click aici
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro